KYORITSU KEW 8031F Phase Indicators
Harga :
CALL
Merk :
KYORITSU
Pengiriman :
3 hari sejak pembayaran
Lokasi :
Jawa Barat - Bekasi
Dilihat :
154 Kali
Update Terakhir :
Dapatkan Spesifikasi Harga KYORITSU KEW 8031F Phase Indicators Produk Terbaik dari Andalan Prima General Supplier,Test & Measuring Instrument,Laboratory Equipment , Glassware & Chemical
Detail Produk
Phase Indicators
KEW 8031F
KEW 8031F
CE
• KEW8031F is designed to check phase sequence.
Lamps provided on the unit will also tell you if a phase is open.
• Can check a wide range of 3-phase power source from 110V to 600V.
Sealed against dust, the unit ensures trouble-free performance.
• Small, Lightweight and portable.
Designed for maximum ease of operation and ruggedness.
Operational Voltage 110 - 600V AC
Fuse 0.5A/600V (F)
Time limit for continuous >500V : within 5 minutes
Frequency response 50Hz/60Hz