KYORITSU KEW 8031F Phase Indicators
Harga :
CALL
Merk :
KYORITSU
Pengiriman :
3 hari sejak pembayaran
Lokasi :
Jawa Barat - Bekasi
Dilihat :
112 Kali
Update Terakhir :
Dapatkan Spesifikasi Harga KYORITSU KEW 8031F Phase Indicators Produk Terbaik dari Andalan Prima General Supplier,Test & Measuring Instrument,Laboratory Equipment , Glassware & Chemical
Detail Produk
Phase Indicators
KEW 8031F
KEW 8031F
CE
• KEW8031F is designed to check phase sequence.
Lamps provided on the unit will also tell you if a phase is open.
• Can check a wide range of 3-phase power source from 110V to 600V.
Sealed against dust, the unit ensures trouble-free performance.
• Small, Lightweight and portable.
Designed for maximum ease of operation and ruggedness.
Operational Voltage 110 - 600V AC
Fuse 0.5A/600V (F)
Time limit for continuous >500V : within 5 minutes
Frequency response 50Hz/60Hz
Cord 1.5m (R:red S:white T:blue)
Dimensions 106(L) × 75(W) × 40(D)mm
Weight 350g approx.
Included Accessories 9094 (Carrying Case), Instruction Manual
  • Instruction Manual
Instruction Manual
  • KEW8031F Instruction Manual (630 KB)
  • Inquiry by e-mail
Permintaan Penawaran
Rp. 60.000
Mercusys | ME30 | AC1200 Wi-Fi Repeater | 2.4Ghz & 5Ghz Dual Band | Range Extender | AP Mode | IPTV
CALL
Hongzhuo Lemari Susun Serbaguna Rak Penyimpanan Tingak Rack Organizer Multifungsi
Rp. 137.000
Lenovo PC IdeaCentre AIO 3i 24IRH9 GPID Intel Processor U300 Win11 8GB 512GB SSD 23.8" FHD IPS 99% sRGB 100Hz Integrated OHS Lenovo Official Store
Lampu Tenaga Surya 2000W Watt Super Terang | Lampu Penerangan Jalan Umum PJU | Jalan Desa | Jalan Perumahan | Jalan Kampung