KYORITSU KEW 8031F Phase Indicators
Harga :
CALL
Merk :
KYORITSU
Pengiriman :
3 hari sejak pembayaran
Lokasi :
Jawa Barat - Bekasi
Dilihat :
100 Kali
Update Terakhir :
Dapatkan Spesifikasi Harga KYORITSU KEW 8031F Phase Indicators Produk Terbaik dari Andalan Prima General Supplier,Test & Measuring Instrument,Laboratory Equipment , Glassware & Chemical
Detail Produk
Phase Indicators
KEW 8031F
KEW 8031F
CE
• KEW8031F is designed to check phase sequence.
Lamps provided on the unit will also tell you if a phase is open.
• Can check a wide range of 3-phase power source from 110V to 600V.
Sealed against dust, the unit ensures trouble-free performance.
• Small, Lightweight and portable.
Designed for maximum ease of operation and ruggedness.
Operational Voltage 110 - 600V AC
Fuse 0.5A/600V (F)
Time limit for continuous >500V : within 5 minutes
Frequency response 50Hz/60Hz
Cord 1.5m (R:red S:white T:blue)
Dimensions 106(L) × 75(W) × 40(D)mm
Weight 350g approx.
Included Accessories 9094 (Carrying Case), Instruction Manual
  • Instruction Manual
Instruction Manual
  • KEW8031F Instruction Manual (630 KB)
  • Inquiry by e-mail
Permintaan Penawaran
Turbin Angin | Wind Turbine 500W + Controller | Wind turbine | Wind Generator
CALL
MIXIO A31 160CM Tongsis Bluetooth Selfie Stick Tripod Mixio Official Store
Rp. 82.000
Alat Terapi Pernafasan OMRON Compressor Nebulizer NE-C900 Omron Official Shop
Rp. 1.840.000
Tefal Delight Wokpan 28cm - Premium Cookware / Wajan Anti Lengket
Amazfit T-Rex 3 48mm |baterai 20 hari| 177 Sports Modes | Waterproof |GPS Smartwatch |Harga Terbaik Brave Your Adventure Amazfit Official Store