SANWA DCL1200R
Harga :
CALL
Merk :
SANWA
Pengiriman :
3 hari sejak pembayaran
Lokasi :
Jawa Barat - Bekasi
Dilihat :
117 Kali
Update Terakhir :
Detail Produk
Basic Feature
■Lightweight approx. 290g
■True RMS
■Large LCD with Backlight
■Easy to use large size data hold button
■AC voltage detection function (EF)
■Auto V / Ω detection
■MAX. 1200A measurable
Display : numeral display 6000
Sampling rate : 5 times / sec.
AC frequency bandwidth : 50 / 60Hz
Optional Assesories
Clip adapter : CL-13a, CL-14,CL-15a, CL-DG3a, TL-9IC
Test lead : TL-21M, TLF-120
Safety
IEC61010-2-032 (2002) CAT.III600V Max.
Specification
Permintaan Penawaran
Rp. 279.500
Rp. 3.630.000
MAXIM WAJAN PANCI SET VENICE SET (5 PIECES) GARANSI RESMI
KZYEE KS30 Spark Plug Busi Tester Diagnostic Tools Engine Start Test Igniton 110~120V AC 50/60Hz Auto Spark Test for 12V Gasoline Car ODB Official Shop
LEXY Tas Laptop 14 15 16 inch Bahu Selempang Nilon Anti-Air Wanita Tas Kantor Wanita Elegan OL Lexy Official Store