SANWA DCM600DR
Harga :
CALL
Merk :
SANWA
Pengiriman :
3 hari sejak pembayaran
Lokasi :
Jawa Barat - Bekasi
Dilihat :
84 Kali
Update Terakhir :
Detail Produk
 Basic Features
■AC / DC current measurable max. 600A
■True RMS
■Peak hold
※When the peak button is pressed, the measuring   range will be fixed to the 600A range.
■Relative value measurement
■Data hold, Auto power save
■LCD with back light
Sampling rate : 3 times / sec. for numeral disply,
Optional Assesories
Clip adapter : CL-13a, CL-14,CL-15a, CL-DG3a, TL-9IC
Test lead : TL-21M, TLF-120
Safety
IEC61010-1 CAT.III600V, IEC61010-2-032, IEC61010-031
Specificationn
Permintaan Penawaran
Rp. 4.850.000
Amazfit Balance 2 Smart Watch 47mm 1.5 Sapphire Glass Screen Display |GPS |Map guide|170+ Sport function Jam tangan pintar Amazfit Official Store
Rp. 4.989.000
Solar Panel 30W 60W 100W 150W Panel Surya Solar Charge Controller LED Display Solar Mono Panel Kristal USB Panel Surya Charge
CALL
Mesin cetak pellet vertikal 3 roler, Kapasitas 150-200kg Karya Mandiri Blitar
Jet Cleaner Alat Cuci Mobil Motor High Pressure Washer 450Bar 700W Alat Steam Mesin Cuci Mobil Motor