SANWA STD5000M
Harga :
CALL
Merk :
SANWA
Pengiriman :
3 hari sejak pembayaran
Lokasi :
Jawa Barat - Bekasi
Dilihat :
211 Kali
Update Terakhir :
Detail Produk
 Basic Features
OverView
The STD5000M is with a memory function allowing a broad range of uses for the device.
Ranges
■Voltage(DC·AC) : 0〜1000V(6 ranges)
■Current(DC·AC) : 0〜2000mA(6 ranges)
■Resistance1 : 0〜500kΩ(10Ω steps)
■Resistance2 : 24 steps fixed resistance value(4 kinds 6 ranges)
■Hz : 40Hz〜999kHz(5 ranges)
Features
■High accuracy 0.03%(DCV DC mA)
■Calibrates 6 types of functions
■Installs 90 (6x15) output memories
With 90 (6x15) output memories installed, it is possible to save desired setting.
■User-friendly speedy operability
■With overload protection device
To enhance security, overload protection in case of low voltage and current generation is performed on the semiconductor circuit, and overload protection in case of medium and high voltage generation(50V or more) is achieved by releasing the output terminal and circuit.